Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kierowca busa wiózł 58 osób, o 27 za dużo

Utworzony przez paolo, 14 października 2010 r. o 11:50
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś często jeździłem tzw. "żółtkami" do Łęcznej Lubartowa, to co tam sie działo to była dopiero jazda. I nikogo to nie obchodziło . Jak zwykle mądry polak po szkodzie, i tak juz zawsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Media to jednak potrafią zrobić sztuczny problem... Nie wiem, czy któryś z wszechwiedzących dziennikarzy zauważył, że tamten bus spod Nowego Miasta Nad Pilica był busem - DOSTAWCZYM, a więc nieprzystosowanym do przewozu pasażerów. Ale jak widać dla dziennikarzy bus to bus, nie ważne jakie ma przeznaczenie, ważne by siać ferment i robić zadymę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co z tego! Jak ludzie potrzebują jechać to zawsze kierowca się znajdzie. Lepiej zajmicie tym kto i w jaki sposób otrzymuje koncesje na wożenie i jakim sprzętem dysponuje. I dlaczego busy wożące ludzi są w tak strasznym stanie technicznym a mimo to "dostają" przeglądy techniczne. Autobysy zresztą róznież
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co się dzieje na trasie Opole-Lublin,Lublin -Opole to dopiero jazda,godz.6.00-8.00 i 14.00-18.00 ,szczególnie w piątki.Kto jeździ,ten wie.To uwłacza ludzkiej godności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się busy Opole-Lublin to horror, często nie ma w nich uchwytów, ludzie trzymają się siedzeń, wystarczy, że bus gwałtowniej zahamuje i wszyscy lecą. Masakra, ludzie jeżdżą upakowani jak zwierzęta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Media to jednak potrafią zrobić sztuczny problem... Nie wiem, czy któryś z wszechwiedzących dziennikarzy zauważył, że tamten bus spod Nowego Miasta Nad Pilica był busem - DOSTAWCZYM, a więc nieprzystosowanym do przewozu pasażerów. Ale jak widać dla dziennikarzy bus to bus, nie ważne jakie ma przeznaczenie, ważne by siać ferment i robić zadymę...
dla mnie bus to bus, nie moze byc przepelniony chocby w nim swinie wozono, a nie ludzi. (chodzi o bezpieczenstwo innych uczestnikow drogi)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qwerty napisał:
Zgadzam się busy Opole-Lublin to horror, często nie ma w nich uchwytów, ludzie trzymają się siedzeń, wystarczy, że bus gwałtowniej zahamuje i wszyscy lecą. Masakra, ludzie jeżdżą upakowani jak zwierzęta.
kierowcy busów są na ogół bardzo młodzi, ok. 20 -letni, doswiadczenie w kierowaniu pojazdami prawie żadne. Poza tym sadzaja na przednim siedzeniu koło siebie młode dziewczyny i popisują się w czasie jazdy. A rozmowy przez komórkę podczas kierowania to juz standard. Jeżdżę codziennie to widzę co się w busach dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe jakie by były wyniki kontroli jakby wziąć pod lupę autobusy mpk w godzinach szczytu... prędkości zawrotnych to może one nie rozwijają i zagrożenia wielkiego nie ma, ale też raczej nie zostały zaprojektowane do przewożenia ludzi w trybie "śledzik"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażer napisał:
To co się dzieje na trasie Opole-Lublin,Lublin -Opole to dopiero jazda,godz.6.00-8.00 i 14.00-18.00 ,szczególnie w piątki.Kto jeździ,ten wie.To uwłacza ludzkiej godności
Pamiętam raz jechałem z takim łysolem do Poniatowej to wiózł 42 osoby w busiku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzięki tamtemu tragicznemu wypadkowi będziemy przez najbliższe 2-3 tygodnie bombardowani informacjami o niebywałych akcjach POlicji. Tak jak z dopalaczami... Tak jak z pożarem tego domu w Stargardzie... Aż za 4 tygodnie wszyscy to będą mieli w d... i będzie tak jak było kiedyś (czytaj: zawsze)...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spokojnie, nie ma się czym ekscytować. Takiego busa, i to nie jednego, to można na każdej trasie, każdego dnia złapać, o każdej porze dnia. Ale już impet akcji Bus opadł - dzisiaj rano wszystko wróciło do normy. Do pracy dotarałam "na glonojada", jak codzień. Pewnie tak też wrócę do domu. Pozdro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażerka napisał:
kierowcy busów są na ogół bardzo młodzi, ok. 20 -letni, doswiadczenie w kierowaniu pojazdami prawie żadne. Poza tym sadzaja na przednim siedzeniu koło siebie młode dziewczyny i popisują się w czasie jazdy. A rozmowy przez komórkę podczas kierowania to juz standard. Jeżdżę codziennie to widzę co się w busach dzieje.
Jak żyję nie widziałem tak młodego kierowcy busa,kompletna bzdura.No i oczywiście przy wejściu selekcja-"pani tu,pan tam a Ty złotko tutaj,obok mnie".No proszę Was
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy pasażer to kasa,więc nie psujcie mi interesu takimi artykułami.Co was obchodzi ilu wezmę,ważne żeby wszyscy zapłacili.A konkurencji nie wpuszczę oprotestowując rozkłady,takie mamy prawo i trza to wykorzystywać.Bo się buduję i h...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym wy się ludzie bulwersujecie? Kiedyś nie było busów tylko PKS-y. Weszły busy i wszyscy zachłysnęli się "nowością" i PKS olali. PKS-y upadły bądź drastycznie wycięły kursy, a busiarze teraz rządzą, bo sciągnęli już klientelę i mają ją po prostu W du***!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
Jak żyję nie widziałem tak młodego kierowcy busa,kompletna bzdura.No i oczywiście przy wejściu selekcja-"pani tu,pan tam a Ty złotko tutaj,obok mnie".No proszę Was
bo ty chyba w ogóle niewiele widziałeś, albo jesteś kierowcą lub właścicielem busa. JAk znajdziesz się w szpitalu to wtedy przejżysz na oczy (ale tego oczywiście ci nie życzę)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jeżdze busami bo nie mam czym. Kiedyś u mnie jeździły pociągi i autobusy PKS ale je zlikwidowali.Przez pewien czas nie było żadnego środka transportu, no ale w końcu pojawiły się busy. Może i nie sa bezpieczne ale czymś musze dojechać do pracy. Jakby były PKSy albo pociągi to bym nimi jeździł ale ich niestety nie ma i jedyne co mi zostaje to busy ;-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś na nieistniejącym już forum "opolaki" był fajny wątek o opolskich busiarzach. Prawda jest to co piszecie, niektórzy ci kolesie przeginają pałę. Bus stary, oczywiście bez klimy, załadowany na maxa, siedzący nie mogą wyprostować nóg a stojący nie mogą stanąć bez pochylania się, do tego czasem dodatkowy stołek dla extra pasażerów - tak, dobrze słyszeliście - stołek . Kiedy jakaś babka wymyśli sobie wysiadanie ci gwałtowanie hamują, zajmują cały pas a jak się ich strąbi to jeszcze się rzucają. Stan techniczny i stan kultury osobistej pozostawia mnóstwo do życzenia. Ale to przecież Opole Lubelskie i okolice, wiadomo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze ze przynajmniej jeżdza jakieś busy,bo tak to nie byłoby czym dojechać do lublina;/ pks polikwidowali bo sie nie oplacało.... a najbardziej są wkurzajace stare babki na dworcu na koncowym na busach wchodza do busa widzac ze jest zajety i karzą sobie ustępować miejsca,jakby nie mogły poczekac bo za 5min kolejny podjedzie,wg mnie to jesli sie placi to sie wymaga i nigdy miejsca nie ustąpie takiej babie, jeszcze teskty typu" cały bus mlodych ale zaden nie ruszy sie i nie ustapi,tylko w okno patrzy i udaje ze nie widzi" sorry ale płace to i wymagam!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na te samowolke busiarzy jest tylko jeden sposób trzeba ich skontrolowac!! apeluje do kogos aby zajał sie busami z lublina przez wojciechów karczmiska do opola lub.... niejaka firma chyba Pana W...robi sobie z klientow jaja...busy pprzepelnione ze czesto niema gdzie nogi wsadzic, wiecznie sie spóżniaja a taki jeden łysy stary kierowca to cham bez kultury gadajacy przez komóke w czasie jazdy...ludzie utrzyjcie nosa busiarzom!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
observator napisał:
bo ty chyba w ogóle niewiele widziałeś, albo jesteś kierowcą lub właścicielem busa. JAk znajdziesz się w szpitalu to wtedy przejżysz na oczy (ale tego oczywiście ci nie życzę)
-Nie jestem kierowcą ani właścicielem busa -jeżdżę busami dość często -w szpitalu miałem okazję być w sobotę. Ogólnie masz troszkę racji,są sytuacje do których można się przyczepić u kierowców,ale czy naprawdę widziałeś kiedyś 20letniego kierowcę takiego pojazdu? Najmłodszych jakich ja widziałem to okolice 25-27 lat,i nigdy przy mnie żaden z nich nie odmówił miejsca komukolwiek przy kierowcy (o ile takie istnieją),stąd wnioskuję,że bzdurą jest to,co było napisane. Dodam jeszcze,że jestem przeciwny przeładowanym busom, rozmawiającym przez komórkę kierowcom,palenia w busie (choć raz tylko się zdarzyło).Rzadko też widzę "chamów" jako kierowców,z reguły są to zwyczajni ludzie,nie każdy musi mieć przyklejony uśmiech dla każdego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...